Centrul Național

Sediul politic central
București, Intrarea Gădinți nr. 2, sector 1, București, cod 011066.
Tel.: 0213133883,
E-mail: office@aliantanoastra.ro

Structura operativă centrală

1. Președinte ANR: Marian Munteanu – e-mail: marian.munteanu@aliantanoastra.ro
Șef cancelarie: Diana Pasat – tel.: 0745115193, e-mail: diana.pasat@aliantanoastra.ro
Departament documentare: Edmond Milea – tel.: 0722397123, edmond.milea@aliantanoastra.ro
Biroul de presă și relații publicebirouldepresa@aliantanoastra.ro

2. Colegiul departamental Comisia de redactare a programului de guvernare
Secretar: Ștefan Prigoreanu – tel.: 0740149481 e-mail: stefan.prigoreanu@aliantanoastra.ro

3. Trezorier general: Anelis Scalat – tel.: 0744647413, e-mail: anelis.scalat@aliantanoastra.ro

 Mandatari financiari: Mandatar financiar coordonator: Monica Tița CUI (Codul unic de identificare al mandatarului financiar coordonator): 11160024.  Lista completă a mandatarilor financiari 

 

Structura operativă de organizare regională și județeană (coordonatori județeni)

Ardeal (Nord) și Maramureș
Bistrița-Năsăud – Maria Acu – tel. 0740191803, e-mail maria.acu@aliantanoastra.ro
Cluj-Napoca – Avram Fițiu – tel. 0757727111, e-mail: avram.fitiu@aliantanoastra.ro
Sălaj – în curs de reorganizare
Maramureș – în curs de reorganizare
Satu Mare  – în curs de reorganizare

Ardeal (Sud)
Alba – Marius Hațegan – tel. 0767.586.059, e-mail: marius.hategan@aliantanoastra.ro
Brașov – Sorina Dascălu – tel. 0724279297, e-mail: sorina.dascalu@aliantanoastra.ro
Covasna – în curs de reorganizare
Mureș – în curs de reorganizare
Sibiu – Ilie Crețu – tel. 0741048180 – e-mail:  ilie.cretu@aliantanoastra.ro
Hunedoara – Mihai Simionescu – tel. 0724776613, e-mail: mihai.simionescu@aliantanoastra.ro

Crișana și Banat 
Arad – în curs de reorganizare
Bihor – Andrei Taichiș – tel. 0734011144, e-mail: andrei.taichis@aliantanoastra.ro
Caraș–Severin – Marcel Bolovedea – tel. 0730643238,  e-mail: marcel.bolovedea@aliantanoastra.ro
Timiș – Ioan Savu – tel. 0745117046 – e-mail: ioan.savu@aliantanoastra.ro

Moldova (Nord)
Bacău – Mihai Cosmin Isăcescu – tel. 0745621355, e-mail: cosmin.isacescu@aliantanoastra.ro
Botoșani – Dan Aiacoboaie – tel. 0742708611, e-mail: dan.aiacoboae@aliantanoastra.ro
Iași –  Gheorghe Ciornia – tel. 0745638969, e-mail: gheorghe.ciornia@aliantanoastra.ro
Neamț – Marius Vasile Apopei – tel. 0766451323, e-mail: marius.apopei@aliantanoastra.ro
Suceava – Camelia Andronic – tel. 0786743434, e-mail: camelia.andronic@aliantanoastra.ro

Moldova (Sud) și Dobrogea
Galați – în curs de reorganizare
Vaslui – Marius Panica – tel. 0751675718, e-mail: marius.panica@aliantanoastra.ro
Vrancea – în curs de reorganizare
Constanța – în curs de reorganizare
Tulcea – Răsvan Alexe Vasiliu – tel. 0786176787 e-mail: rasvan.vasiliu@aliantanoastra.ro

Muntenia
Argeș – Mirela Lulea – tel. 0741212031, e-mail: mirela.lulea@aliantanoastra.ro
Brăila – Marcel Cucu – tel. 0744554095, e-mail: marcel.cucu@aliantanoastra.ro
Buzău – Ionică Slabu – tel. 0741208608, e-mail: ionica.slabu@aliantanoastra.ro
Călărași – în curs de reorganizare
Dâmbovița – Adriana Bogheanu – tel. 0734488797, e-mail: adriana.bogheanu@aliantanoastra.ro
Ialomița – în curs de reorganizare
Prahova – Ioan Onofrei – tel.  0722766298, e-mail: ioan.onofrei@aliantanoastra.ro
Teleorman –  Marius Manea – tel. 0767451373, e-mail: marius.manea@aliantanoastra.ro

Oltenia
Dolj – Ovidiu  Bunea , tel. 0771354942, e-mail: ovidiu.bunea@aliantanoastra.ro
Gorj – Matei Catrinoiu , tel. 0761056049, e-mail: matei.catrinoiu@aliantanoastra.ro
Mehedinți – în curs de reorganizare
Olt – în curs de reorganizare
Vâlcea – Petronela Lavinia Mustață, tel.0740008710, e-mail: petronela.mustata@aliantanoastra.ro

București – Ilfov – Giurgiu
Ilfov – Viorica Udriște – tel. 0753105599, e-mail: viorica.udriste@aliantanoastra.ro
Giurgiu – în curs de reorganizare

București – Edmond Milea – tel.0722397123, e-mail: edmond.milea@aliantanoastra.ro