TABEL NOMINAL
cu candidații formațiunii Alianța Noastră România pentru Senat și Camera Deputaților la alegerile din 11 decembrie 2016

(Primele locuri, estimate ca potențial eligibile)

Nr. Crt. Circumscripție Senat Profesia / ocupația Camera deputaților Profesia / ocupația
1 Alba Andrei Dârlău scriitor Marius Adrian Hațegan jurist
2 Arad Gheorghe Eugen Mărculescu jurist Virgiliu Angel Popescu antreprenor
3 Argeș Mirela Lulea antreprenor Nicolae Cătălin Suru inginer
4 Bacău Mihai Cosmin Isăcescu avocat Iulia Ștefănescu medic
        Iulian Ilie Inginer
5 Bihor Mihai Cristian Costin teolog Constantin Șerban Nechita Burculeț arhitect
6 Bistrița Năsăud Ioan Someșan jurist Maria Floarea Acu inginer zootehnist
7 Botoșani Adrian Nicolae Rusu teolog Elena Anelis Scalat avocat
8 Brașov Gavrilă Filichi agricultor Voiatzis Panaiotis medic
        Bran Alexandru Radu manager
9 Brăila Marcel Cucu inginer Marian Ghionu economist
10 Buzău Ionică Slabu inginer silvic Iulian Capsali Pericle regizor
11 Caraș Severin Marcel Bolovedea inginer Lucian Ionescu inginer
12 Călărași Florentin Marinescu antrenor sportiv Gheorghe Ghioca avocat
13 Cluj Gheorghe Mihai ing. agronom Avram Fițiu ing. Horticultor
        Ramona Lacaille profesor
14 Constanța Marius Florin Lascu muzeograf Florentin Adrian Țapliuc inginer
        Sorin Nicu Dincă  
15 Covasna Camelia Vartic economist Florentin Robescu jurist
16 Dâmbovița Adriana Bogheanu medic Niculae Iancu economist
17 Dolj Alina Emilia Ionișor profesor Ovidiu Bunea economist
        Cosmin Ostroveanu antreprenor
18 Galați Paul Ivanov economist Aurel Zamfir inginer
19 Giurgiu Simona Gheorghe avocat Viorica Udriște economist
20 Gorj Matei Catrinoiu avocat Gheorghe Stănchescu jurnalist
        Ion Constantinescu Administrator
21 Harghita NU S-AU DEPUS LISTE   NU S-AU DEPUS LISTE  
22 Hunedoara Nicu Butnaru inginer Mihai Simionescu inginer
23 Ialomița Argentina Otilia Sîrbu profesor Alexandru Ducuță jurist
24 Iași Corneliu Ciucanu cercetător științific Gheorghe Ciornia inginer
        Mihail Albișteanu profesor
25 Ilfov Adrian Constantin Bunea inginer Iulian Liviu Drăghici jurist
26 Maramureș Dragomir Ignat   Edmond Milea ofițer
27 Mehedinți Vasilica Graure inginer Marius Călin Marinoff economist
28 Mureș Cătălin Raia economist Florin Dinu Vlădescu economist
29 Neamț Lucian Iordăchescu profesor Marius Vasile Apopei sociolog
        Mihai Oprea Teolog
30 Olt Alexandru Grumaz ofițer Ioan Iordăchescu economist
31 Prahova Ioan Onofrei jurist Marian Zlotea economist
        Ene Viorel militant civic
32 Satu Mare Daniela Sima contabil Petrică Bulmagă jurist
33 Sălaj Savin Adrian Cuclea avocat Claudiu Năstase geograf
34 Sibiu Ioan Gligor economist Ilie Crețu inginer
35 Suceava Mugurel Sorin Balabașciuc economist Mihai Profire inginer
        Dan Nicolae Popescu profesor
36 Teleorman Marius Manea inginer agronom Swen Phillipe Moritz manager
37 Timiș Valentin Moldovan inginer Ioan Savu informatician
        Florin Zavragiu inginer
38 Tulcea Ion Dore profesor, regizor Răsvan Alexe Vasiliu medic
39 Vaslui Marius Panica jurist Sorin Ciobanu specialist relații internaționale
40 Vâlcea Petronela Lavinia Mustață expert contabil Lavinia Mihaela Popescu medic
41 Vrancea Stelian Ferariu ofițer Virgil Bălăceanu ofițer
42 București Marian Munteanu profesor, cercetător științific Mircea Coșea economist, profesor
    Nicolae Constantinescu medic, profesor Dan Tanasă psiholog
        Ștefan Emanuel Prigoreanu economist
        Andreea Anca Alexandrescu economist
43 Diaspora Ion Costaș ofițer George Alexander scriitor